публикуване на отчети
ВАЖНО: АНТИСПАМ ВЪПРОСЧЕ
Безработен с обезщетения-с процент в ООД
отпечатване на фактури - ценоразпис
Счетоводство на ресторант
 
Дървовиден изглед |  Плосък изглед Нова тема
осигоровки на българин едноличен тарговец живеещ в КИПАр
От:m_lamparova@abv.bg , 18.09.2008 18:12
Отговори Цитирай

моля да ми отговорите спешно брат ми работи и саответно се осигурява в Кипар от 7 години в балгария има фирма едноличен тарговец аз сестра му с генерално палномощно работя и се осигурявам като работник към днешна дата даначните искат и той да плаща осигоровки а той плаща десетократно пъти ро вече осигоровки в европейска даржава правилно ли е и какви са законовите основания разчитам на комретентен отговор с уважение лампарова

Re: осигоровки на българин едноличен тарговец живеещ в КИПАр  (Re: m_lamparova@abv.bg)
От:MoRdoc , 19.09.2008 17:18
Отговори Цитирай

Пейстнято от другия форум:
ОТНОСНО: Осигуряване на собственик на ЕООД – чужд гражданин (бел. моя - на страна-членка на ЕС), който не пребивава на територията на страната

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ………..,

В отговор на Ваше запитване, препратено по компетентност в .........., Ви уведомяваме за следното:
Правата на задължените лица са определени в чл. 17, ал. 1 от ДОПК. Съгласно т. 5, букви „б” и „в” от посочената разпоредба задължените лица имат право на безплатна информация за публичните им задължения и за сроковете, в които следва да заплатят дължимите от тях данъци, задължителни осигурителни вноски и други публични задължения”, както и на информация за здравно-осигурителния им статус и осигурителния им доход.
От изложеното в писмото Ви е видно, че поставените въпроси не засягат Ваши конкретни права като задължено лице. Писмените становища ангажират администрацията на Националната агенция за приходите по смисъла на чл. 17, ал. 3 от ДОПК, поради което запитването следва да бъде отправено от името на заинтересованото лице, както и да съдържа идентифициращи за подателя данни: за физическите лица - трите имена, ЕГН или личен номер на чужденец и постоянен адрес, а за останалите регистрирани в регистър БУЛСТАТ лица – наименованието /фирмата/ на лицето, ЕИК по БУЛСТАТ, адрес на управление и адреса по чл. 8 от ДОПК. Лицата, регистрирани по реда на Закона за търговския регистър посочват ЕИК, определен от Агенцията по вписванията.
Съгласно чл. 10, ал. 4 от ДОПК в административните производства по ДОПК задължените лица могат да бъдат представяни от пълномощници. В случаите, когато запитването е подадено от упълномощено лице, същото следва да удостовери представителната си власт.
Без оглед на изложеното Ви уведомяваме за следното:
След присъединяването на Република България към Европейския съюз от 1 януари 2007г. за българската осигурителна система стават задължителни правилата на Регламент (ЕИО) № 1408/71 на Съвета за прилагането на схеми за социална сигурност към лицата, които се движат в рамките на Общността - наети лица, самостоятелно заети лица и членове на техните семейства и Регламент 574/72, който определя реда за прилагане на Регламент 1408/71.
Съобразно разпоредбите на Регламент (ЕИО) № 1408/71 наетите и самостоятелно заетите лица, които се движат в рамките на Общността, следва да се осигуряват по социално-осигурителната схема само на една държава-членка, с цел да не се припокриват приложимите национални законодателства, както и да се избегнат усложненията, които биха могли да произтекат от това. Приложимото законодателство се определя в съответствие с разпоредбите на Дял ІІ от този регламент като хипотезите, в които по изключение от общото правило дадено лице е едновременно подчинено на законодателството на две държави-членки, са възможно най-ограничени по брой и обхват, а в някои случаи се прилагат и други критерии за приложимост.
За правилното определяне на приложимата социално-осигурителна схема съобразно разпоредбите на посочените регламенти е необходимо да се изследват всички съотносими обстоятелства за всеки отделен случай, а именно: дали лицето упражнява трудова дейност само в страната или работи едновременно на територията на две или повече държави-членки, къде пребивава и на територията на коя държава-членка полага труд и др. При условие, че е заето и в друга държава-членка, с оглед определяне на приложимата схема, следва бъде изяснено какъв е статутът на лицето в тази държава-членка – на «наето лице» или на «самостоятелно заето лице». Следва да се има предвид, че за целите на Регламент (ЕИО) № 1408/71, за Република България е прието лицата, които работят по договори за управление и контрол, да се считат за «наети лица», а самоосигуряващите се лица, посочени в чл. 4, ал. 3, т. 2 от КСО за «самостоятелно заети лица».
Предвид изложеното, отговор на Вашето запитване може да получите след като изпълните горепосочените изисквания за идентификация, както и да изложите изчерпателно и максимално конкретно всички обстоятелства и факти, които са от значение за определяне на приложимото законодателство.

Re: осигоровки на българин едноличен тарговец живеещ в КИПАр  (Re: m_lamparova@abv.bg)
От:м лампарова , 19.09.2008 18:04
Отговори Цитирай

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИНЕ МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА КОМПЕТЕНТНИЯ И БЪРЗ ОТГОВОР ВСИЧКО МИ СЕ ИЗЯСНИ БЪДЕТЕ ЖИВ И ЗДРАВ С УВАЖЕНИЕ ЛАМПАРОВА


Тема (Re: m_lamparova@abv.bg):
Автор:

Мнение:
  
линк картинка Направи bold Направи italic Направи подчертано
помощ още икони



 

всички права запазени © 2006 pitam.info
всичко за фотографията